SWAROVSKI řetízek s přívěskem MICKEY AND MINNIE

Oslavte s námi 90. narozeniny kultovní postavičky Disney a vzdejte hold oddané společnici Myšáka Mickeyho, Myšce Minnie. Tento řetízek s originálními přívěsky je fantastickým doplňkem a je ideální jako dárek.

Skladem
Kód: 1091
Značka: SWAROVSKI
1 990 Kč –10 % 1 790 Kč
Kategorie: Dámské náhrdelníky
Záruka: 2 roky
swarovski retizek minnie inst 1
Tip
1 990 Kč –10 %

Tento úžasný přívěšek zdobí silueta ikonické postavičky Disney z černého křišťálu se zářivě červenou mašlí, to vše osazené exkluzivní metodou Pointiage®. Řetízek pozlacený růžovým zlatem je také ozdoben rozkošnými detaily včetně siluety Myšky Minnie v čirém křišťálu pavé a exklusivně vybroušeném červeném křišťálu.

 

PARAMETRY:

 

  • Barva: černá, růžové zlato, červená
  • Délka: 42 cm
  • Velikost přívěsku: 1,5 x 1,5 cm
  • Kolekce: Mickey and Minnie

Daniel Swarovski se narodil v roce 1862 v Jiřetíné pod Bukovou. Vyučil se uměleckým sklářem a svoji pracovní dráhu započal v malé továrně svých rodičů. Výroba továrny se nejdříve zaměřovala na výrobu skleněných perel, později se do popředí zájmu dostalo ručně broušené sklo. Používalo se na bižuterii a na výrobu křišťálových lustrů.

V roce 1892 si Daniel nechává patentovat stroj na broušení šatonů (skleněných krystalů). Díky tomuto stroji dochází k výraznému urychlení a zlevnění výroby.

Na spuštění výroby ale nemá dostatek peněz, a tak pro svůj podnikatelský záměr spojí síly s Armadem Kosmannem a Franzem Weisem a založí společnost D. Swarovski & Co.  Poptávka však brzy převyšuje nabídku a výrobní možnosti. Výrobu přesouvají do města Wattens, do rakouských Tyrol. Následně padne rozhodnutí o výstavbě vlastní sklárny, která je dodnes jedním z nejlépe střežených tajemství továrny Swarovski. Daří se jim a exportují šperky a bižuterii do celého světa.

Mezi světovými válkami se Swarovski stahuje z vedení firmy, předává ji nejstaršímu synovi a v roce 1956 umírá. V roce 1960 se společnost stává výhradně majetkem rodiny Swarovski. Firma začíná experimentovat s povrchovou úpravou krystalů pro dosažení ještě většího lesku. Na této spolupráci se podílí např. i Christian Dior.

V roce 1976 společnost Swarovski přichází se skleněnými figurkami, které se zanedlouho staly vyhledávaným sběratelským artiklem. V roce 1977 pak přichází s vlastní kolekcí šperků a dvakrát ročně přichází s novinkami.

Pobočka společnosti Swarovski se nachází v České republice ve městě Jablonec nad Nisou.

Každý šperk, který odchází z výroby je opatřen certifikátem originality značky SWAROVSKI.