Calvin Klein

Webová stránka značky: Calvin Klein

CALVIN KLEIN je americký módní návrhář, který se narodil v židovské rodině v Bronxu v New Yorku. Otec byl přistěhovalec z Maďarska a matka byla dcera Rakušansky a Američana. Navštěvoval střední i vysokou školu umění a designu. Po studiích strávil 5 let navrhováním oblečení do newyorských obchodů, než v roce 1968 založil s přítelem Barrym Schwartzem společnost Calvin Klein. V 70. a 80. letech 20. století se firma specializovala na džínové oděvy. V roce 1979 vyvolala značka skandál, když se herečka Brooke Shields na plakátech ukázala pouze v jediném kusu oblečení- džínách CALVIN KLEIN. Kolekci elastického spodního prádla CK předváděla v roce 1992 modelka Kate Moss. Modely CK jsou UNISEX- jeho trička i džíny mohou nosit muži i ženy.

V roce 2005 prodal svoji společnost koncernu Phillips- Van Heusen. Pro módní dům Calvin Klein vytvářeli kolekce známí designéři, jakými jsou Jil Sander, Italo Zucchelli a Romeo Gigli. Tvářemi kolekcí se stávaly slavné osobnosti, jako například Marky Mark nebo Kate Moss, Natalia Vodianova nebo David Beckham.

Calvin Klein je dodnes znám jako minimalista a mistr barev.

 

 

Calvin Klein inst 1
Tip Výprodej
ZDARMAZDARMA 6 999 Kč –57 %
2 990 Kč

CALVIN KLEIN CONVERTIBLE LEATHER SHOULDER BAG je kožená kabelka přes rameno. Tato kabelka s metalickou barvou působí velice elegantně, čistě a sofistikovaně. Navíc je...

Kód: 863
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem