Ralph Lauren

Webová stránka značky: Ralph Lauren

Světoznámý návrhář Ralph Lauren koncem sedmdesátých let minulého století stejnojmenně nazval i svou společnost. Dodnes je považován za jednoho z nejlepších a nejznámějších módních návrhářů. Značka je právem označována za luxusní, jelikož za ty roky přispěla neskutečnými kolekcemi v rámci dámské, pánské i dětské módy, ale taky navíc v oblasti módních a bytových doplňků či vůní.

Ralph Lauren (vlastním jménem Ralph Rueben Lifshitz) se narodil v r. 1939 v židovské rodině pocházející z Běloruska. Ralph je velkou inspirací pro mnohé, protože z absolutně ničeho dokázal vybudovat impérium. Vzhledem k tomu, že vyrůstal v chudé rodině, moc dobře chápal hodnotu peněz a proto si šetřil. V letech 1962 až 1964 sloužil v armádě USA. Po odchodu se živil jako prodavač v Brook Brothers, kde získal první zkušenosti z oblasti módy.V roce 1967 s finanční pomocí Normana Hiltona oficiálně zakládá svou značku. Ze začátku prodával pouze kravaty a posléze i pánské obleky. V roce 1971 představuje svou první dámskou kolekci. Ve stejném roce návrhář otevírá svůj první obchod v Beverly Hills. Oblékal osobnosti jakými jsou Robert Redford, Diane Keaton nebo Woody Allen. V 80. letech značka přichází na trh s parfémy a bytovým zařízením.

V roce 2000 společnost zřizuje internetové stránky polo.com, které v roku 2007 přejmenují na ralphlauren.com.

V roce 2015 došlo ke změně hlavy společnosti a na post ředitele se dostává Stefan Larsson. Ralph ze společnosti neodešel, pouze přechází na kreativní pozici.

Sám návrhář prohlásil: „Nenavrhuji oblečení, navrhuji sny.“

Žádné produkty značky Ralph Lauren nebyly nalezeny...